Poniższe zabawy, podziękowania i lista utworów do pierwszego tańca są tylko naszą sugestią. To do Państwa należy ostateczny głos. To Państwo zawsze decydują i wybierają, dlatego jesteśmy otwarci na Państwa propozycje. My ewentualnie możemy doradzić, podpowiedzieć i to wykonać.

 

Pierwszy taniec:

Pierwszy taniec jest jedną z ważniejszych chwil na weselu. Jak głosi staropolska tradycja pierwszy taniec należy do nowożeńców i tym akcentem rozpoczynają zabawę weselną. Przeważnie Młoda Para przygotowuje się do niego wcześniej. Młodzi wybierają utwór, sugerując się wspomnieniami, (np. piosenka przy której się poznali),czy też ulubionymi melodiami. Niektórzy mają dylemat z wyborem utworu, dlatego postanowiliśmy przygotować listę najpopularniejszych utworów, wybieranych przez Parę Młodą:

1. Zabiorę Cię - Kancelarya
2. Chcę Tu Zostać - Farba
3. Tak Blisko - R. Brzozowski
4. Kołysanka - Sumptuastic
5. Z Kimś Takim Jak Ty - Kindla
6. Tylko W Twoich Dłoniach - Eleni
7. Zawsze Tam Gdzie Ty - Lady Pank
8. Wielka Miłość - S. Krajewski
9. Dziś Już Wiem - Urszula
10. Myśli I Słowa - Bajm

Parom, które uczyły się pierwszego tańca do konkretnej piosenki, w aranżacji przygotowanej przez szkołę tańca, jak najbardziej dajemy możliwość odtworzenia oryginalnego, wcześniej przygotowanego tańca.

 

Podziękowania dla Rodziców:

Często Młoda Para zadaje nam pytanie, w jaki sposób podziękować rodzicom? Z reguły Młodzi szykują upominki i krótkie przemówienia. Mamy dla państwa przygotowanych kilka „gotowych” podziękowań, które pomogą ułatwić to zadanie. Oto niektóre z nich:

 

Kochani Rodzice!

Dziękujemy za trud i wysiłek włożony w nasze wychowanie, za cierpliwość i dobre serce.

Wierzymy, że ten dzień będzie najpiękniejszym w naszym życiu, początkiem nowej drogi.

To dzięki Wam możemy się nim cieszyć. Chcielibyśmy wyrazić to z całego serca:

DZIĘKUJEMY!!!

 

Kochani Rodzice!

To jedna z najważniejszych chwil w naszym życiu.

Spędzamy ją z najbliższymi dla nas osobami - Czyli z Wami najukochańsi rodzice.

Zawsze byliście przy nas, zawsze nas kochaliście.

W tym dniu dziękujemy wam za to że jesteście z nami.

Za to ze zawsze nas wspieraliście. Za to że zawsze obok nas byliście.

Dziękujemy wam za Waszą miłość i wiarę w nasze możliwości.

 

Kochani Rodzice!

Z głębi serca dziękujemy Wam za wszystkie dni, które wspólnie przeżyliśmy.

Jesteśmy Wam wdzięczni za każdą pogodną chwilę, za miłość, uśmiech, dobrą radę.

W przeciągu tych kilku lat - wychowując nas, staliście się naszymi najlepszymi

przyjaciółmi, na których zawsze można polegać, którzy zawsze służą oparciem i pomocą.

Pragniemy wam również podziękować za pomoc w przygotowaniach

do naszego ślubu i wesela.

To dzięki Wam mogliśmy się dzisiaj wszyscy spotkać.

 

Propozycje utwórów dla rodziców:

To Dzięki Wam - Preludium

Podziękowania Dla Rodziców - Cliver

Cudownych Rodziców Mam - U. Sipińska

 

Oczepiny:

Drodzy Państwo, wedle tradycji Oczepiny zaczynamy o północy. Oczepiny związane są z wszelkimi zabawami i konkursami, w których goście mają okazję wygrać nagrody, oraz zyskać sympatię i uznanie pozostałych uczestników wesela. Zależy nam, aby udział w zabawie wzięła jak największa liczba chętnych osób, aby każdy czuł się komfortowo, oraz nikt nie był znudzony, dlatego zabawy oczepinowe są kulturalne i ciekawe. Prezentujemy Państwu konkursy, które najczęściej proponujemy naszym klientom:

1. Wianeczek (Wybieranie przyszłej Pary Młodej)

Tradycyjna zabawa zazwyczaj rozpoczynająca oczepiny. Zapraszamy na środek parkietu wszystkich kawalerów i panny. Na początku wszystkie panienki tworzą kółeczko, wokół siedzącej na krześle Pani Młodej (Pan Młody w tym momencie zasłania oczy Panie Młodej). Panienki „kręcą się” po kółeczku w rytm muzyki i ich zadaniem jest złapanie welonu. Dziewczyna, która złapie welon, zostaje przyszłą Panną Młodą.

Ta sama procedura dotyczy Pana Młodego i kawalerów. Pan Młody, z zasłoniętymi oczami przez Panią Młodą, rzuca za siebie muchę, lub krawat. Ten z kawalerów, który złapie muchę zostaje przyszłym Panem Młodym. Na zakończenie nowo wybrana Para Młoda jest poddana krótkiemu testowi- w rytmie lambady pokazuje swoje umiejętności taneczne.

2. Wózeczek

W zabawie bierze udział Para Młoda i wszyscy chętni goście. Młoda Para rozpoczyna zabawę od wspólnego tańca. Każdy, kto od tej pory chce zatańczyć z Młodymi, wrzuca „pieniążek” do specjalnych, przygotowanych przez nas mini wózeczków, które trzymają świadkowie. Goście biorący udział w zabawie mogą tańczyć tylko z Parą Młodą do momentu, aż przestanie grać muzyka. Ostatnich partnerów, tańczących z Młodą Parą czeka specjalna nagroda, ufundowana przez Parę Młodą (symboliczny buziak, czy też zaproszenie na Chrzciny;-))

3. Taniec z Gwiazdami

Do konkursu angażujemy chętnych panów, którzy zgłaszają się do zabawy, przekonani, że będzie to konkurencja siłowa. Panowie ustawiają się w szeregu i w efekcie tworzymy z nich pary taneczne. Każda utworzona para dostaje od zespołu odpowiednie gadżety, dzięki którym jedna osoba odgrywa rolę kobiety w parze. Ogłaszamy konkurs „ Tańca z Gwiazdami”, którego rolę Jury pełni Para Młoda.

Pary walczą na parkiecie tańcząc kilka utworów, które dla nich przygotowaliśmy. Muzyka do której tańczą daje możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i pomysłów. Inicjatywa panów bardzo często bywa zabawna i zaskakująca. Na zakończenie Para Młoda ogłasza werdykt i przyznaje nagrodę główną, dla najlepszej wd. Nich pary w postaci "butelki wódki weselnej", oraz nagrody pocieszenia (coca cola, sprite ;-)), dla pozostałych uczestników zabawy.

4. Krzesełka

W tej zabawie biorą udział zarówno Panie jak i Panowie. Na środku sali ustawiamy krzesła, po kółeczku, „plecami do siebie”. Zapraszamy do zabawy chętnych gości i przedstawiamy zasady konkursu. Zadaniem uczestników jest wysłuchanie naszego polecenia, podczas grającej muzyki, (np.: skonsumowanie porcji ciasta, wypicie kieliszka wódki, przyniesienie z kuchni największego garnka), wykonanie polecenia kiedy przestaniemy grać i dopiero wtedy zajęcie wolnego krzesła. Zawsze jest o jedno krzesełko mniej, niż uczestników. Jak wiadomo, dla ostatniej osoby, zabraknie krzesła i odpada ona z konkurencji. Zwycięzca konkursu otrzymuje butelkę wódki weselnej.

5. Gacie po tacie

Do tego konkursu zapraszamy 6 chętnych par. Każda z par, otrzymuje jedne, specjalnie przygotowane przez nas fikuśne, za duże spodenki - gacie po tacie :-) które na początku zakładają panowie. Zadaniem uczestników zabawy jest wspólny taniec, a w momencie „przerwania muzyki” zamiana gaci (gacie zakładają kobiety). Para, która ostatnia wykona tą czynność odpada z gry. Takie zamiany prowadzimy aż do finału, w którym znajdą się dwie pary. Zwycięska para otrzymuje nagrodę w postaci butelki weselnej wódki.

6. Świstak:

Do tej zabawy angażujemy 12 chętnych osób. Spośród gości weselnych Para Młoda wybiera swoje drużyny. Obie drużyny są sadzane na krzesłach, w dwóch rzędach naprzeciwko siebie. Zabawa polega na wykonywaniu odpowiednich czynności przez poszczególne osoby. Osoba która wykona swoją czynność, daje znak następnej osobie ze swojej drużyny i wtedy, kolejny uczestnik zabawy zaczyna wykonywać swoje zadanie. Wygrywa zespół który jak najszybciej skończy cykl zadań. Czynności mogą być różne np.: pompowanie balonika, tak, aby on pękł, skonsumowanie banana, spalenie papierosa. Ostatni uczestnik dostaje do zjedzenia kawałek cytryny i jego zdaniem jest odgwizdanie 100 lat Młodej Parze. Ostatni element jest najtrudniejszy i emocje trwają do ostatniej sekundy. ;-)

Wygrywa ten zespół, który pierwszy wykonała wszystkie czynności i w nagrodę otrzymuje butelkę weselnej wódki.

6. Wróżby:

W tej zabawie bierze udział tylko Młoda Para. Młodzi siadają na krzesłach, na środku sali i otrzymują od Nas dwie szpileczki. Ich zadaniem jest przekucie wcześniej przygotowanych przez nas balonów z umieszczonymi w środku karteczkami i odczytanie z nich treści. Baloniki są przekuwane na zmianę, a karteczkę z wróżbą Młodzi zachowują na pamiątkę. Przedstawiamy państwu najchętniej wybierane wróżby:

1. Pod pantoflem będę siedział/a Ja!
2. Pieniądze będę wydawał/a Ja!
3. Śniadanie do łóżka będę robił/a Ja!
4. Na piwo z kolegami będę chodził/a Ja!
5. Pieluchy będę zmieniał/a JA!
6. Awanturę w domu pierwszy/a zrobię Ja!
7. Majątek przepiję Ja!
8. Mądrych teściów będę słuchał/a Ja!

Proponujemy również inną wersję podobnej zabawy. Na środku sali ustawiamy dwa krzesła „plecami do siebie”. Oczywiście zasiadają na nich Młodzi i otrzymują od nas dwie tabliczki: Młoda z treścią: JA/ON, Młody z treścią: JA/ONA. Ich zadaniem jest szczera odpowiedź na zadane przez Nas pytania:

1. Kto będzie trzymał kasę domową?
2. Kto bardziej kocha swoją teściową?
3. Kto pierwszy pocałował?
4. Kto pierwszy powiedział „Kocham Cię”?
5. Kto będzie przygotowywał śniadania do łóżeczka?
6. Kto będzie zmywał naczynia po posiłkach?
7. Kto częściej się kłóci?
8. Kto jest bardziej zazdrosny?
9. Kto będzie rządził w sypialni?
10. Kto nie będzie pił na imprezie aby prowadzić auto?